Vítejte na blogu stránek VITAE design. Zde přidáváme zkušenosti a postřehy z oboru designu v interiérech.
Sdílením pozitiv i negativ Vám chceme nastínit průběh a možnosti naší spolupráce. Hezkou zábavu!

Vánoce v interiéru

Vánoce v interiéru

 

Jak se zorientovat v každoročních trendech a novinkách ve vánočních dekoracích je pro každého (každou) z nás nelehký úkol. Pojďme si ale říct to nejdůležitější, co je výhodou stávající doby, která již zkusila téměř vše a jen vzájemnými kombinacemi v materiálech, tvarech a barvách nás umí znovu ohromit – přiznejme si, že moderní je dnes cokoliv, pokud to umíme prodat. To znamená – fantazii se meze nekladou, popusťme uzdu troufalým vánočním nápadům!

Školení interiérového designu

Školení interiérového designu

 

Tentokrát jsme byli pozváni vyškolit prodejce firmy Prodoor, abychom předali naše zkušenosti a rady při volbě dveří s ohledem na interiér. Školení interiérového designu bývají obvykle zaměřena na široké spektrum informací týkajícího se celkového sladění všech komponentů interiéru.

Promo kampaň

Promo kampaň

 

Být ve správný čas na správném místě. Tak zní heslo naší reklamní kampaně, která se zaměřuje na Vás jako naše klienty, jež v danou chvíli přemýšlíte o novém bydlení nebo nové image svého podnikání.

A proč zvolit pro změnu právě nás?

Kde se bere úspěch?

Kde se bere úspěch?

 

Kde vzít úspěch je otázka, kterou si nekladou ve svém podnikaní jen interiérový designeři. Odpověď je ale více než zřejmá – úspěch pramení z doporučení.

Jsme zas o kus dál

Jsme zas o kus dál

 

Nastal nový rok, nové začátky, nové šance…. Nové cíle.

Asi to tak cítíme každý, že přes noc bychom chtěli smazat staré špatné a získat nové lepší. Nemusí to být zásadně jen noc na Silvestra. Někteří z nás by si přáli takových nocí v roce víc. Bohužel, nefunguje ani ta jedna.

Interiér v barvách podzimu

Interiér v barvách podzimu

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vzniká umění a od kdy přesně začne být zpočátku naprostý nevkus označován za umění, ne-li za umělecký směr? Kdo určuje tyhle „trendy“ a jak se dostanou do podvědomí lidské populace jako něco výjimečného a ne jako naprostý omyl? Dokáže každý svou myšlenku představit jako neotřelý nápad, nebo je jen náhoda, co se zrovna „chytí“?

Minimalismus je styl, nikoliv nuda

Minimalismus je styl, nikoliv nuda

 

Počáteční idea minimalismu je zaznamenána ve 30. letech minulého století a je přičítána architektovi Ludwigu Mies van der Rohe. Tento směr v architektuře definoval heslem „méně je více“.

Posuvné dveře v interiéru

Posuvné dveře v interiéru

 

Nejen funkční využití nalézáme v interiérových posuvných stěnách. Například posuvné dveře od italské značky Rimadesio jsou výrazným a originálním estetickým prvkem v interiéru a mohou s hrdostí zaujmout místo interiérového solitéru.

Pohodlí v dřevěném křesle, aneb jak si správně vybrat?

Pohodlí v dřevěném křesle, aneb jak si správně vybrat?

 

Každý si pod pojmem pohodlné křeslo vybaví něco jiného s ohledem na vlastní potřebu. Při koupi křesla je ale potřeba přemýšlet nad jeho funkcí a nejlépe si ho dobře vyzkoušet.

Materiály pro čalounění a interiérový textil

Materiály pro čalounění a interiérový textil

 

Textil v interiéru a potahové materiály jsou důležitým aspektem pro interiérové návrhářství. Žádný návrh interiéru se neobejde bez znalostí a orientaci na trhu s textiliemi a koženkovými materiály.

Časopis

Časopis

 

Propagace firmy je pro nás důležitá. Věříme totiž, že i klient interiérového designu se bude raději prezentovat spoluprací se značkou než se samostatným jedincem.

Jak vybrat správnou podlahu?

Jak vybrat správnou podlahu?

 

Podlaha je základ každého interiéru. Podlaha ovlivňuje naše možnosti v následném navrhování, leckdy i styl pro interiér a má velký vliv na možnosti použití barev v interiéru.

Decor Styling

Decor Styling

 

Decor Styling je finální dekorování interiérů, sezónní dekorace na zakázku, výzdoba recepcí, zátiší pro fotografování apod.

Design – základ podnikání

Design – základ podnikání

 

Znáte ten pocit, kdy vejdete do podniku a hned víte, že TAM jste správně? Může to být recepce společnosti, hotel, kadeřnictví, restaurace. Mně se to stalo včera.

Návrh interiéru - Dispozice

Návrh interiéru - Dispozice

 

Pokud uvažujete o novém bydlení, ať už má jít o renovaci stávajícího interiéru nebo zvažujete koupi nového domu či bytu, je to přesně ta správná chvíle pro konzultaci s interiérovým designérem.

Design interiéru – Styl a barvy

Design interiéru – Styl a barvy

 

Styl a barvy interiéru ovlivňuje bezpočet faktorů. Je třeba skloubit okolí domu, typ stavby a využití interiéru s představou a přáními klienta. Koncept našeho vidění spočívá v souladu materiálů.

Atmosféra interiéru - Osvětlení

Atmosféra interiéru - Osvětlení

 

Při návrhu designu interiéru je třeba počítat s vhodným praktickým, ale i originálním osvětlením.

Zařizování interiéru

Zařizování interiéru

 

Detaily v interiéru a závěrečné dekorování je pro ucelení nového bydlení podstatnou částí. Dotváří styl i atmosféru interiéru.