Design – základ podnikání

 

Znáte ten pocit, kdy vejdete do podniku a hned víte, že TAM jste správně? Může to být recepce společnosti, hotel, kadeřnictví, restaurace. Mně se to stalo včera.

Měla jsem domluvenou schůzku v podvečer v kavárně mimo město. Ještě než jsem vůbec vešla dovnitř, začala jsem tušit, že tento prostor nebude marný a tím i jejich služby. Zaujaly mě vstupní dveře z hliníku. Naprosto jednoduchý design a podlouhlé elegantní madlo.

Vešla jsem dovnitř a okamžitě jsem nasála TU kavárenskou atmosféru! Hned jsem dostala chuť na kávu a věděla jsem, že tady si ji vychutnám a možná se zdržím i na zákusek. Usměvavý personál zvedl hlavu od své práce a vyslal ke mně přívětivý pozdrav. To je ono! Tady to šlape! Majitel rozhodně nebude mít problém se ztrátovými výkazy. Rozhlédla jsem se a vybrala si místo v zimní zahradě. Křesla kolem malého stolku s živým tulipánem mě vyzývala k posezení a já neodolala pohledu do nasvícené zahrady za sklem. Při jedné stěně byla vestavěná knihovna s rozsáhlou nabídkou knih. No kdo by si nerad vypil kávu, či dvě, u zajímavé knihy, že? Díky této knihovně a pohodlným křeslům jsem se cítila v kavárně jako doma.

Začala jsem se usmívat. Vše bylo nové, moderní, dávalo to řád. A já věděla, že to bylo díky práci interiérového designéra. Byla jsem pyšná na to, co dělám a že je možné zásahem designéra vydělávat někomu peníze.
Káva byla skvělá, zákusek též a schůzka dozajista úspěšná.