Minimalismus je styl, nikoliv nuda

 

Počáteční idea minimalismu je zaznamenána ve 30. letech minulého století a je přičítána architektovi Ludwigu Mies van der Rohe. Tento směr v architektuře definoval heslem „méně je více“.

Minimalismus v interiéru se vyznačuje svou touhou po volném prostoru s minimem nábytku i doplňků. Je dbáno na kvalitní materiály namísto kvantity a i s minimem komponentů dokáže minimalismus vyvolat maximální účinek vjemů na člověka. Filosofie minimalismu v interiéru odklání od hromadění věcí a nechává naplno vyznít volný, vzdušný a otevřený prostor. Cílem minimalismu je vytvořit inspirativní prostředí a nechat vyniknout krásu pečlivě vybraných solitérů, či uměleckých děl. V prostředí bez stop minulosti je prostor pro zážitky budoucnosti.

Barvy interiéru kopírují definici minimalistického stylu, tedy střídmé a uměřené bez výrazných, agresivních odstínů. Nejčastěji používané barvy v minimalistickém interiéru tvoří barvy neutrální, nejčastěji šedé, pískové nebo béžové tóny v kombinaci s bílou a černou. Výjimkou pro minimalistický styl nejsou ani plochy přírodního dřeva, či teplých neutrálů.

Základem použitých materiálů pro minimalistický interiér je jednoduchost, hladké cementové stěrky, velkoformátové dřevěné panely v obytné části domu, nebo kamenné desky beze spár, které zvýrazní kresbu materiálu a dodávají interiéru luxusní vzhled. Pro kontrast struktur různorodých materiálů používáme pohledový beton, či lomový kámen.

VITAE Design