Interiér v barvách podzimu

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vzniká umění a od kdy přesně začne být zpočátku naprostý nevkus označován za umění, ne-li za umělecký směr? Kdo určuje tyhle „trendy“ a jak se dostanou do podvědomí lidské populace jako něco výjimečného a ne jako naprostý omyl? Dokáže každý svou myšlenku představit jako neotřelý nápad, nebo je jen náhoda, co se zrovna „chytí“?

Ptáte se, jak jsme my došli k těmto úvahám? Inu stalo se tak, když jsme přemýšleli nad zimními trendy v interiérech. Čím ozvláštnit toto období a co tu ještě nebylo? Co funguje nyní?.... Oprýskané a na pohled opotřebované věci, nábytek, podlahy.. moderní a nadčasové, hladké linie… Křišťál či industriál? A co všechno dohromady? Křišťálový lustr s hrubou ocelí? Mohlo by být… Ale kdo z Vás má odvahu? Narovinu – takových je málo!

Které barvy vládnou letošním podzimem? Jistě je to petrolejová. Podstatně přehlušila hořčicové i oranžové tóny, ačkoliv hořčicová zůstává, ovšem v menších plochách. Nahradit ji lze výstřední zlatou či bronzovou, která posouvá vše o dimenzi výš.

A komu záleží na materiálu? Nám rozhodně! Samet vítězí! Hodí se na polstrování i jako závěs či doplňky v podobě polštářů.

A na závěr – nebojte se výrazných vzorů a kombinací zdánlivě nekombinovatelného! Jedině odvahou přijmout nechtěné se posouváme dál.

VITAE Design