Návrhy interiérů dětských pokojů

Návrh interiéru dětského pokoje se může na první pohled zdát jako snadným úkolem, ale opak je pravdou.

Nejprve je třeba zohlednit, jakému členu rodiny bude tento interiér sloužit. Dnešní děti nejsou jedno jako druhé, tak jak tomu bylo kdysi. Máme doma děti, které dnes nesou nejrůznější možná označení od hyperaktivních dětí, přes indigo děti až k poruchám ADHD. Kdo se s tímto potýkal, ví, proč je právě toto předmětem a hlavním aspektem pro návrh interiéru dětského pokoje.

Při návrhu dětského pokojíčku se na děti díváme jako novou nastupující generaci, jinak pracující a smýšlející, než je generace dospělých. Díky rozvíjející se době máme možnost jít s kreativitou ve stopách svých dětí a vytvořit jim prostor pro bezpečný pohyb a rozvoj tvořivého myšlení. Při návrhu interiéru dětských pokojů využíváme nekonečné množství fantazie Vašich dětí a zapojujeme je do plánování jejich soukromí.

Základní pravidlo pro návrh dětského pokoje všech věkových kategorií je najít rovnováhu mezi praktičností, pohodlím, univerzálností i hravostí. Dětský pokoj v návrhu interiéru rozdělíme na klidovou, pracovní a hrací zónu. To zajistí dítěti přirozený řád a vnese mu do života klid a jistotu.

Ať jde o návrh pokoje pro předškoláka, školáka, či teenagera, nejdůležitějším prvkem je vždy postel, u které je hlavním aspektem pohodlí. Můžeme vybírat ze široké škály různých tvarů, barevných provedeních, motivů, se schůdky nebo skluzavkou, i s úložnými prostory. Postel je součást dětského zázemí a musí především bavit, aby se do ní dítě těšilo.

Navrhujeme-li dětský pokoj pro ratolest předškolního věku, přemýšlíme nad dostatečnými úložnými prostory jak na hračky, tak na přibývající nároky uskladnění oblečení. Ze zkušenosti víme, že se vyplatí investovat do šatní skříně, než ji v průběhu let několikrát měnit.

Barvy dětských pokojů se vzdalují od konkrétních motivů a dominuje univerzální forma a kvalita použitých materiálů. Rychlou a jednoduchou proměnou dětského pokoje jsou například tapety. V návrzích interiérů dětských pokojů upřednostňujeme vliesové či vinylové, které se dají omývat, jsou odolnější a lépe se odstraňují.

Při návrhu interiéru dětského pokoje vnímáme tento prostor jako směr a ovlivnění vkusu dítěte pro svůj budoucí život. Neváhejte nás kontaktovat a společně vytvořit Vašim dětem prostor vybízející k přirozené kreativitě.