Návrh interiéru rezidenčního bytu - Praha V-Tower

Návrh interiéru rezidenčního bytu v budově V-Toweru v Praze byl pro nás výzvou. Budova byla v počátcích své dostavby hojně mediálně diskutovatelná a srovnávána s jinými světově významnými budovami. 

Budova V-Toweru se pyšní luxusními materiály, a protože respektujeme pokaždé v našich návrzích interiérů především architekturu dané budovy, bylo na místě postavit laťku hodně vysoko. Náročnost návrhu, a především jeho realizování, muselo být důkladně promyšleno. Mimo stylu je totiž budova V-Toweru významná také nadčasovými technologickými řešeními, mezi které spadají například speciální chladící stropy. A to je věc, která umí designérům a realizátorům navrženého díla velmi zkomplikovat život.

Klient si žádal pánský luxusní interiér v barvách převážně bílých a černých, materiály s plným leskem, čisté hladké linie a v neposlední řadě osvětlení zapadající to tohoto stylu, tedy hladké, a přitom luxusně dominantní. Rozhodli jsme se tedy přesně na tomto celý návrh interiéru postavit! Zvolili jsme zápustná liniová světla po celém bytě, hladký bílý nábytek v lakovaném provedení, obložení kamenem, krb na biolíh, mechovou stěnu nebo třeba elektrické pojezdy garnýží. Nechybí ani stěrky na zdech, či koberce se saténovým leskem, které jsou ručně tkané a dovážené z Indie.

VITAE Design