Design interiéru – Ostrava

Ostrava je mimo jiné důležitým ekonomickým centrem. Štěstím je, že obyvatelé Ostravy si vždy dělali věci tak nějak po svém, aniž by ubrali na vkusu a jisté představivosti.

To je příčina odrazu člověka v designu interiéru. Díky tomuto si zde můžeme dovolit i extravagantnější formy interiérových stylů. Ostrava je význačná industriálním pojetím právě díky průmyslovému odvětví. Nikde jinde nenajdeme takový příklad kovových materiálů použitelných pro interiérový design jako v Ostravě.

V kombinaci s betonovými prvky hodnotíme originalitu a osobitost stylu jako přínos současného slohu.

Industriální styl

Industriální styl nic nepředstírá. Typické interiérové schéma znamená ponechat materiály, konstrukční a instalační prvky v původní a neuhlazené podobě. Podtrhujeme účelnost a poctivé materiály, jako například masivní dřevo, neomítnuté cihly, ocelové trubky, odhalené kabely, nezničitelný nerez, šedý beton, či betonová stěrka a černá barva. Aby celkové uspořádání poskytlo pocit charakteru a hloubky, je potřeba zvýraznit především strukturu. V interiérech za tímto účelem kombinujeme kovové prvky s dřevem, kamenem, kůží a sklem.